برج ایفل

۰۱

اسفند
۱۳۹۶

جاذبه های گردشگری فرانسه

ارسال شده توسط: admin/ 164 0

فرانسه یکی از کشورهای صنعتی و زیبای اروپایی است که مقصد بسیاری از گردشگران و توریست ها می باشد. توریست های ایرانی هم علاقه زیادی برای سفر به این کشور دارند. شاید دلیل آن وجود تعداد زیادی جاذبه های گردشگری و مکان های توریستی باشد که در این کشور واقع شده است. از جمله این جاذبه های گردشگری می توان موارد زیر را نام برد:

برج ایفل (Eiffel Tower)

پایتخت فرانسه شهر پاریس می باشد و نماد این شهر، برج ایفل است. این برج زیبا آسانسور و پله هم دارد. همچنین در داخل برج تعدادی رستوران و کافی شاپ با بهترین غذا و نوشیدنی ها از بازدیدکنندگان پذیرایی می کنند. روزانه توریست های زیادی برای بازدید از برج ایفل در صف های طولانی می ایستند.

موزه لوور (Louvre Museum)

از جمله مکان های دیدنی در شهر پاریس باید از موزه لوور نام برد که در آن مجموعه ای از اشیا قدیمی از سراسر جهان نگهداری می شود. ساختمان موزه در داخل کاخ لوور قرار دارد. این کاخ در گذشته محل سکونت خانواده سلطنتی بود و اکنون به موزه و محل نگهداری اشیا قدیمی تبدیل شده است.

کلیسای نوتردام (Notre Dame Cathedral)

در کشور فرانسه کلیساهای زیادی وجود دارد. یکی از معروفترین این کلیساها، نورتردام است و به عنوان اولین کلیسای فرانسه نیز محسوب می شود که با معماری گوتیک ساخته شده است. ساخت این کلیسا در سال ۱۱۶۳ آغاز شد و دو دهه طول کشید تا کار ساخت و ساز آن به اتمام برسد. بازدیدکنندگان می توانند از بالای کلیسا تمامی شهر پاریس را تماشا کنند.

قلب مقدس (Sacré-Coeur)    

از دیگر مکان های گردشگری در فرانسه باید از کلیسا قلب مقدس نام برد. این کلیسا با معماری به سبک روم شرقی ساخته شده است که در بالا تپه مونتمار قرار دارد. کار ساخت کلیسای قلب مقدس در سال ۱۸۷۵ آغاز شده و تا سال ۱۹۱۴ ادامه یافته است.

سواحل بیاریتز (Biarritz)

از جمله مکان های دیدنی در کشور فرانسه، سواحل بیاریتز است که در جنوب غربی این کشور قرار دارند. این سواحل در فصل تابستان مقصد جهانگردان و توریست های زیادی است. موج سواری، قایق رانی، شنا، ماهیگیری، جشنواره های شبانه و … از جمله سرگرمی توریست ها در کنار سواحل بیاریتز می باشد.

شانزه لیزه (Champs-Elysées)

خیابان شانزه لیزه یکی از معروفترین خیابان های شهر پاریس می باشد که زبانزد عام و خاص شده است. این خیابان در بین دو میدان طاق پیروزی (Arc de Triomphe) و کونکورد (Place de la Concorde) قرار دارد. خیابان شانزه لیزه ۲ کیلومتر طول دارد و در آن فروشگاه های زیادی به چشم می خورد. همچنین وجود تعداد زیادی رستوران لوکس، هتل های مجلل، کافه تریا، پارک های گل کاری شده، سینما، سالن تئاتر و … از دیگر امکانات این خیابان می باشد.

طاق پیروزی (Arc de Triomphe)

طاق پیروزی یکی از آثار تاریخی در شهر پاریس است که در میدان شارل دوگل (Place Charles de Gaulle) واقع شده است. این بنای تاریخی مربوط به دوره پس از ناپلئون است و در سال ۱۸۳۶ ساخته شده است. هدف از ساخت این بنا پاسداشت پیروزی های ناپلئون در جنگ های خارجی بوده است.

کاخ ورسای (Versailles Palace)

از دیگر جاذبه های گردشگری در فرانسه باید از کاخ ورسای نام برد که در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی شهر پاریس قرار دارد. معماری کاخ زیبا و خیره کننده است که بعدها الگوی بسیاری از کاخ های دیگر اروپا شده است. پادشاهان فرانسوی از این کاخ برای اقامت ییلاقی و شکار استفاده می کردند.

باغ لوکزامبورگ (Jardin du Luxembourg)

باغ لوکزامبورگ یکی از پارک های زیبا در شهر پاریس است که تاریخ ساخت آن به قرن ۱۷ میلادی باز می گردد. این پارک توسط ماری مدیچی (همسر شاه هنری چهارم) ساخته شده است و در آن زمان پارک خصوصی خاندان سلطنتی بود. اما در قرن نوزدهم برای بازدید عموم باز شد.

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید