اگر قصد سفر به کانادا و یا آمریکا را دارید، تهیه ویزای توریستی یکی از مهم ترین اقداماتی می باشد که شما را در رسیدن به مقصودتان یاری می دهد.

ویزای توریستی کانادا و آمریکا

برای تهیه ویزای توریستی آمریکا و کانادا باید به سفارت خانه و کنسولگری های مرتبط مراجعه کنید.

مهم ترین کاری که باید پس از ارائه مدارک به کنسولگری انجام داد، متقاعد ساختن سفارت خانه است! شما باید بتوانید سفارت خانه یا کنسولگری را متقاعد سازید که پس از اتمام زمان اقامت، به کشور خود باز خواهید گشت.

ویزای دانشجویی کانادا و آمریکا

ویزای دانشجویی متفاوت از ویزای توریستی است .می توان گفت از ویزاهای پر درخواست برای آمریکا و کانادا قلمداد می شود .

نحوه ارائه درخواست ویزای دانشجویی در کانادا و آمریکا کمی مغایر است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

برای تهیه ویزای آمریکا باید در گام نخست، یک گواهی از موجودی حساب خود تهیه کنید.این امر به این دلیل است که بتوانید توانایی مالی خود را برای تحصیل در آمریکا اثبات نمایید.

درگام بعدی فرم مخصوص دانشجویان خارجی از سوی مرکز تحصیلی برایتان ارسال خواهد شد که باید علاوه بر تکمیل آن، سایر فرم ها و مدارک لازم را تهیه و تکمیل کنید.

 در گام آخر به همراه مدارک مورد نیاز به سفارت خانه مراجعه نمایید.  

نحوه اخذ ویزای دانشجویی کانادا 

اخذ این نوع ویزا  بدین ترتیب است که فرد متقاضی به همراه مدارک مورد نیاز و پذیرش دانشگاه، به سفارت خانه مراجعه می کند. اگر چه کلیه این کارها دلیلی بر تائید ویزای متقاضیان نخواهد بود اما می توان روند کار را تا حدودی سرعت بخشید.

به طور کلی اخذ انواع ویزای کانادا و آمریکا  شرایط خاصی لازم دارد. معمولاٌ نمی توان تمامی مراحل آن را به تنهایی و بدون خطا طی کرد.

آژانس مسافرتی جمعه گشت با سابقه و تجربه ای دیرینه در این زمینه به شما در اخذ ویزای کانادا و آمریکا کمک خواهد نمود